O badaczu nauk społecznych, który został artystą złotnikiem

We współczesnym świecie przepełnionym elektroniką, digitalizacją i masowym charakterem otaczających nas rzeczy coraz większe znaczenie ma Rękodzieło. Przedmioty stworzone przez artystę, ale też uzdolnionego amatora, w przeciwieństwie do tych komercyjnych, posiadają charakter i duszę.
Ich wartością jest niepowtarzalność.

Biżuteria towarzyszy ludzkości od zawsze, jest dobrem, które łączy w sobie wiele cech: ozdabia, upiększa, nadaje charakter, pozwala wyrazić siebie. Z czasem też staje się pamiątką rodzinną, obiektem kolekcjonerskim, nabiera wartości materialnej.
Rośnie grupa osób mających tego świadomość, doceniających rękodzieło i chcących uczyć się jak z kawałka metalu stworzyć coś pięknego i niepowtarzalnego.

Niniejsza strona jest wprowadzeniem w świat artysty złotnika, zajmującego się tworzeniem obiektów biżuteryjnych z metali szlachetnych tradycyjnymi ale też innowacyjnymi metodami.
Znajdziecie tutaj trochę historii, zobaczycie jak wygląda i czym pracuje artysta złotnik i dlaczego tak się nazywa. Poznacie różne techniki tworzenia biżuterii.

Jeśli stwierdzicie, że świat ten jest Wam bliski i chcecie spróbować w niego wejść zapraszam do naszej pracowni na kursy warsztatowe.

Kilka słów o mnie.

Mam na imię Kinga, 
jestem artystą  plastykiem, ale także socjologiem . Pasja, jaką jest projektowanie artystycznych form biżuteryjnych stała się moim głównym zajęciem.
Uważam, że biżuteria jest tym co nas określa, często to ona tworzy nasz wizerunek, dlatego musi być niepowtarzalna, oryginalna umiejętnie dobrana do osobowości.
Jak każda kobieta uwielbiam "błyskotki", a możliwość bycia ich twórcą sprawia, że co rano biegnę z radością do swojej pracowni.

Flickr Images