Pracownia

     Przekształcanie materii jaką jest metal wymaga odrębnego pomieszczenia do pracy, wiąże się to z pyłem i kurzem jaki powstaje przy jego ...

     Przekształcanie materii jaką jest metal wymaga odrębnego pomieszczenia do pracy, wiąże się to z pyłem i kurzem jaki powstaje przy jego obróbce, a także z obecnością niebezpiecznych narzędzi, gazu oraz hałasu. Pracownia, studio, warsztat - jakbyśmy nie nazwali naszego twórczego miejsca - musi spełniać kilka podstawowych warunków.
Z moich doświadczeń wynika, że najistotniejszym z nich jest światło dzienne, przy którym wielogodzinna praca nie staje się horrorem. Inną ważną rzeczą jest dostęp do bieżącej wody, niezorientowanym wydawać się  to może banałem, ale uwierzcie mi, naprawdę ułatwia to egzystencję w pracowni. Czasami przydałoby się również wyciszyć pomieszczenie, tak aby wielokrotne stukanie młotkiem lub używanie szlifierki nie sprawiało problemu sąsiadom. W tej kwestii przewagę mają Ci, pracujący z dala od cywilizacji :). Zanim przejdę do omawiania niezbędnych sprzętów i narzędzi zilustruję ten post wyszperanymi w sieci typowymi obrazkami z warsztów artystów.
Na pierwszej rycinie przedstawiony jest średniowieczny zakład złotniczy, który - jak się niedługo przekonacie- nie dużo różni się od tych obecnych.
Może Cię zainteresuje

0 komentarze

Flickr Images